CCC Świecie Sklep Obuwniczy

Odloty - sex spotkania

Temat: Cuprum Arena
Dzisiejsza Gazeta Wrocławska zamieściła artykuł o naszej galerii Cuprum Arena, którą zamierzają otworzyć w dniu 9 maja. Przyznać trzeba, że zapowiada się to imponująco !

==================================================================

Galeria handlowa w Lubinie kosztowała Dariusza Miłka blisko 300 milionów złotych.


W galerii klienci znajdą m.in. ok. 130 sklepów znanych marek, trzypoziomowy parking, multipleks i ogromny salon fitness.
Blisko 3 tys. mkw. zajmie handlująca sprzętem elektronicznym sieć Saturn. Na drugim piętrze rozlokuje się Helios z jedną wielką (500 miejsc) i czterema mniejszymi salami kinowymi, wyposażonymi w najnowocześniejszy na świecie sprzęt do odtwarzania dźwięku i obrazu. 2,3 tys. mkw. wynajęły delikatesy Alma. Wśród dużych najemców (500-1600 mkw.) są też renomowane odzieżowe sieci C&A, HM, Reserved, KappAhl, New Yorker, Carry, S. Oliver, salony obuwnicze Humanic, Deichmann, CCC oraz sklep firmy Martes Sport z rowerami, nartami i akcesoriami do aktywnego wypoczynku. Będzie można posiedzieć w restauracji, kawiarni, cukierni czy pijalni czekolady lub zrzucić trochę kalorii w ogromnej (2 tys. mkw.) sali fitness. Klienci znajdą w Cuprum Arena niemal wszystko, co potrzebne do życia: pralnię, fryzjera, aptekę, kwiaciarnię, laboratorium fotograficzne, optyka, biuro podróży, kantor wymiany walut, kiosk z prasą, bankomaty.

Ale kupując od miasta grunt po zlikwidowanym targowisku, Dariusz Miłek - prezes grupy kapitałowej NG2 - wiedział, że Cuprum Arena powinno być czymś więcej niż tylko galerią handlową. Dlatego jej sercem architekci uczynili przestronne atrium z ogromną okrągłą sceną, na której regularnie będą występować teatry, kabarety, zespoły muzyczne. Właściciele galerii chcą organizować spotkania z gwiazdami sportu i wystawy artystów z Zagłębia Miedziowego. Bardzo poważnie myślą o kulturotwórczej misji Cuprum Arena. Nazwa galerii nie jest przypadkowa: cuprum to łacińska nazwa miedzi, arenami nazywano okrągłe budowle z placem do organizacji imprez.

- Do tej pory Lubin nie miał miejsca o takim przeznaczeniu: jasno zdefiniowanego centrum miasta - zauważa Dariusz Miłek. Jest przekonany, że naszpikowany atrakcjami kwartał pomiędzy ulicami Wrocławską i Sikorskiego przejmie funkcje rynku.
Trzy najwyższe kondygnacje galerii przeznaczono na parking na 500 samochodów. Kierowcy wjadą na nie od ul. Sikorskiego wygodnym, szerokim ślimakiem. Już rozpoczęły się też roboty ziemne w okolicy hotelu sportowego, niespełna sto metrów od wejścia głównego. Przed otwarciem powstanie tam dodatkowo ok. 400 miejsc parkingowych.- Spodziewamy się przyjezdnych z Polkowic, Głogowa, Bolesławca i Legnicy - mówi Dariusz Miłek. - W ciągu kilku kolejnych miesięcy chcielibyśmy więc powiększyć liczbę stanowisk parkingowych dla klientów Cuprum Arena do 2 tysięcy. Finalizujemy rozmowy w tej sprawie.
Galeria jest ogromna, ale zaprojektowano ją tak przejrzyście, by klienci nie błądzili(krótkie korytarze). Poza głównym wejściem od ul. Sikorskiego do środka prowadzą jeszcze dwa boczne (jedno od ul. Wrocławskiej, drugie od osiedla Świerczewskiego). Przemieszczanie się pomiędzy sześcioma piętrami ułatwi 8 przeszklonych, panoramicznych wind i 20 ruchomych schodów. Przed wejściami dwa telebimy (7 na 9 metrów) będą wyświetlać aktualne informacje o promocjach, reklamy, zapowiedzi imprez.

Pod względem architektonicznym nowy gmach to majstersztyk. Na świecie powstają trzy budynki na planie koła. Oddana jako pierwsza Cuprum Arena (150 metrów średnicy, 25 metrów wysokości) to największy z nich. Ponieważ nikt nigdy nie stawiał tak potężnej budowli na górniczych wyrobiskach, w Lubinie zastosowano specjalne wzmocnienia gwarantujące stabilność konstrukcji. Inne nowatorskie rozwiązanie to wielkie tafle ze szkła, powiązane stalowymi linami nad wejściem, lub atrium - krąg, który przywodzi skojarzenia z rzymskimi arenami. Wieńczy go kopuła o trzydziestometrowej średnicy zawieszona na 25 metrach wysokości. Eleganckie budynki starzeją się wolniej, więc inwestor - Prestiż MGC Invest - nie oszczędzał na użytych do wykończenia materiałach. Są najwyższej jakości. W pasażu nie ma ani kawałka regipsu wyłącznie granit, metal, szkło i drewno.
Trwa porządkowanie terenu na zewnątrz, najemcy uwijają się przy pracach wykończeniowych, a billboardy już zapraszają na zakupy do Cuprum Arena. Jedna z najpiękniejszych galerii handlowych w Polsce za 7 tygodni otworzy swoje podwoje. Warto zobaczyć to cudo.

Cuprum Arena w liczbach

» 400 000 metrów sześciennych objętości
» 70 000 metrów kwadratowych powierzchni
» 35 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej
» 2 000 metrów kw. fitness
» 2 000 metrów kw. powierzchni biurowych
» 900 miejsc parkingowych
» 130 sklepów i punktów gastronomicznych
» 25 metrów wysokości
» 150 metrów średnicy

Piotr Kanikowski - POLSKA Gazeta Wrocławska

żródło : http://lubin.naszemiasto.pl/wydarzenia/978298.html

=====================================================
A tutaj dostęp do najnowszych zdjęć z wnętrza budowanej galerii, wykonane przez DeeS-a

http://www.skyscrapercity...=410356&page=35
Źródło: forum.lubin.pl/viewtopic.php?t=4504